Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
΍
Untitled Document

, , 14 15 - , , . , , : , .

- , , . , , , . , , , , , , , - .

2008 , , : (), (), (), (), (), (), (), (), ( ) .

, , , , . .

.

: www.ohrid.gov.mk

:  1229  
: 13.08.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©