Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Γ
Untitled Document

. , 73 .


30.000 , , 13- .


15.01.1992 . , . 2014 . .

Σ Ӎ ' ȣ

: www.ohrid.gov.mk

:  1259  
: 11.08.15

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©