Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ʓ -
Untitled Document

. , , Ǡ - .

, , . . . 2018 .

. .
. , .
, . .

, , . , 25 . .

. 6 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1220  
: 08.08.15

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©