Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , , . .


5 .

    . , . , , .

, .
. , . , , , . , , 蝓, .

    . , , 400 . , .

, , .

  • . , . , , . , .

, .

    , , . . , .

, .

    . 50 , 50 . , ༝ . ༝ , , .

, .

: www.ohrid.gov.mk

:  1348  
: 07.08.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©