Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

30. 08. 2015 () . „ “, . .
20.000 10.000 , 7.000, 3.000 .
: 046/ 230 -175 21.08.2015 .

: www.ohrid.gov.mk

:  1223  
: 05.08.15

Настани

Јул 31 Едриличарска регата

Авг 2 Илинден- Ден на Републиката

Авг 9 Свети Климент Охридски - летен

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©