Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2 ,
Untitled Document

, 2 , , .

- , 1903 1944, , , .
, . , , .
, . , , . , , .

: www.ohrid.gov.mk

:  1254  
: 01.08.15

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©