Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

Јавен оглас

Линкови

Highslide JS
ОПШТИНА ОХРИД - Инфо точка !


ГРАЃАНИТЕ ЗА УСПЕШНА ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА
Почеток :: Останати вести
УНГАРСКИОТ АМБАСАДОР ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Градоначалникот Никола Бакрачески, денес оствари средба со амбасадорот на Република Унгарија во нашава земја, Јожеф Бенце на негово барање. На средбата се разговараше за досегашната соработка и продлабочување на врските со унгарскиот народ. Амбасадорот Бенце изрази благодарност за топлиот прием на унгарската стопанска делегација, која неодамна беше во посета на Општина Охрид, со надеж дека во иднина воспоставените врски ќе вродат со конкретни зеднички проекти.

Градоначалникот Бакрачески го запозна амбасадорот со неговите заложби, Охридскиот аеродром да биде дестинација и за авиокомпанијата “Виз Ер“. Со оглед на фактот дека охридскиот аеродром го покрива поширокиот регион на југозападна Македонија и јужниот дел на соседна Албанија, може да биде интересен и  за унгарската авиокомпанија.

Амбасадорот Бенце го изрази своето длабоко уверување дека Унгарија како силен поддржувач на Македонија во евроинтегративните процеси и лично тој , ќе стори се Охрид, што повеќе да го доближи до унгарските граѓани и потенцијалните туристи и бизнисмени

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  281  пати
Објавено на: 05.06.13

Настани

Јул 31 31.07-02.08.2014 година - Едриличарска регата

Авг 1 “ПЕСНА НА ЛЕТОТО“

Авг 2 Илинден - Ден на Републиката

Календар на настани

Актуелни информацииИнформации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

ДАНОЧНА ПРИЈАВА
Highslide JS
ПОТСЕТУВАЊЕ ЗА ДАНОЧНИТЕ ОБВРЗНИЦИ

Фотографија на неделата

Улицата „Цар Самуил“..
Улицата „Цар Самуил“..

Корисни линкови

OТВОРЕН ТЕЛЕФОН ЗА ЈАВНО ОСВЕТЛУВАЊЕ: (046) 250 - 778

OТВОРЕН ТЕЛЕФОН ЗА ЈАВНА ХИГИЕНА: (046) 265 - 353


 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©

 
シャネル ピアス クロエ 店舗 コーチ 財布 グッチ バッグ エルメス バーキン ルイヴィトン 財布 ミュウミュウ 財布 ニューバランス 996 ナイキ スニーカー プラダ トート